Domy z kontenerów – nowy wymiar budownictwa modułowego

domy z Kontenerów Opoczno

Prasóweczki

Rody z kontenerów – nowy wymiar budownictwa modułowego – Budownictwo modułowe to coraz bardziej ciekawa gałąź przemysłu. Budownictwo kontenerowe, będące drinkiem z sposobów budownictwa modułowego polecane jest właśnie do mocnego i raczej taniego budowania obiektów przemysłowych, gastronomicznych, biurowych, i nawet mieszkalnych. Co więcej, z kontenerów coraz częściej otwiera się szkoły, przedszkola, zaplecza sportowe lub te domki letniskowe. Dzieje się tak dlatego, że domy z kontenerów znajdują zastosowanie niemal w jakiejś branży, a przedsiębiorstwa z kontenerów korzystają z coraz większego popytu. Jeszcze jedną prostą formą zastosowania kontenerów są pawilione handlowe i budynki socjalne.

domy z Kontenerów Wieruszów

Domy z kontenerów – hit czy kit?

Zobacz również Wypalarnia kawy sklep

Czy to możliwe, aby stworzyć komfortowy, wygodny także do tego idealny budynek mieszkalny ze „częstego” kontenera? Oczywiście, że tak, zwłaszcza że nowoczesne budownictwo, charakteryzuje się surowym, zimnym wzorem oraz spokojnymi, wręcz geometrycznymi formami. Zbudowanie wygodnego rodu z kontenerów istnieje nie tylko możliwe, ale też coraz modniejsze. Taki budynek istnieje nie tylko bardzo popularniejszy w działaniu, w zestawieniu do tradycyjnego budownictwa, ale również oznacza go ogromna energooszczędność. Wygląda więc na ostatnie, że budynki z kontenerów są hitem idealnie wpisującym się w zarządzające trendy.

domy z Kontenerów Wieruszów

Budownictwo modułowe – na czym liczy budowa rodzie z kontenera?

Do sieci lokali z kontenerów najczęściej wykorzystywane są kontenery morskie. Stanowią one zrobione z samonośnej stalowej ramy, zrobionej z osobnych, walcowanych profili. Profile obecne są odpowiednio zabezpieczone przed korozją poprzez piaskowanie i pokrycie warstwą lakieru antykorozyjnego. Zewnętrzne ściany kontenera, sufit i podłoga zrobione są z organizacji z blachy ocynkowanej, która usztywniana jest wzmocnieniami bocznymi, ponadto wykonane są one materiałem izolacyjnym, takim jak wełna mineralna lub płyty PUR.
domy z Kontenerów Wieruszów

We pomieszczeniach budynków z kontenerów montowane są laminowane płyty wiórowe lub płyty kartonowo-gipsowe. Elewacje z kolei przygotowuje się na tej tejże istocie gdy w wypadku tradycyjnego budownictwa.

domy z Kontenerów Wieruszów

zobacz również Domy z kontenerów – nowy wymiar budownictwa modułowego

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *